Sędziowie XIII Edycji Konkursu „Złote Topory”

Hubert „Jankoś” Jankowski

Stowarzyszenie Topory – przewodniczący komisji

Z wykształcenia historyk-mediewista, od ponad dwudziestu lat zafascynowany szeroko pojętą fantastyką, a przede wszystkim grami fabularnymi.
Częściej prowadzi niż gra, zwłaszcza Zew Cthulhu, Monastyr i Earthdawna.
Założyciel i prezes Stowarzyszenia Topory.
Koordynator ośmiu edycji konwentu Toporiada oraz pierwszej edycji konwentu Orichalcum.
Pomysłodawca oraz sędzia odbywającego się na Toporiadzie konkursu na najlepszego gracza i najlepszego MG „Złote Topory”.
Sędziował również w konkursie „Złote Kości” i Pucharze Mistrza Mistrzów. Mistrz Gry w konkursie GRAMY.
Koordynował blok RPG na takich konwentach jak Porytkon, Warkon czy SkierCon.
Na wielu imprezach twórca punktów programu dotyczących głównie Monastyru, Earthdawna, a także konkursów narracyjnych.

Monika „Auraya” Czyżowicz

Stowarzyszenie Topory

Pełna pasji Mistrzyni Gry od pierwszych chwil zakochana w systemie Earthdawn.
Propagatorka tego systemu prowadząca liczne prelekcje i sesje na różnych konwentach.
Startowała w konkursie na najlepszy scenariusz RPGowy, Quentin oraz w konkursie GameChef, pisała do MiMa i sędziowała w Pucharze Mistrza Mistrzów.
W RPGi gra od ponad 10 lat, od 4 mistrzuje.
W wolnych chwilach, których notorycznie jej brakuje, prowadzi bloga o RPG i nie tylko. W komisji sędziowskiej „Złotych Toporów” zasiądzie po raz trzeci.

Monika „Mruczek” Iwańska

Stowarzyszenie Topory

Ukończyła szkołę o kierunku informatycznym, zawodowo zapalona instruktorka Zumba Fitness. Ze Stowarzyszeniem po raz pierwszy miała styczność 5 lata temu i to właśnie wtedy poznała Klub Miłośników Gier i Fantastyki, którego obecnie jest Kierownikiem.
W Klubie organizuje dni tematyczne oraz akcje dla dzieci i młodzieży: Ferie z Toporami Wakacje z Toporami. Koordynatorka kilku edycji Rawskich Dni z RPG oraz współorganizatorka i sędzia konkursu na najlepszego początkującego gracza i początkującego  MG – „Srebrne Topory”. Za zaangażowanie w pracę Stowarzyszenia nagrodzone tytułem Über pro Topór(2016) i pro Topór(2018). Nominowana w plebiscycie „Kobieta Głosu 2018. Miłośniczka storytellingów i Earthdawna, gdyby mogła w tym momencie grałaby codziennie bez przerwy a Mistrzowie Gry mają już problem z brakiem przygód dla Niej. Na konwentach i innych eventach związanych z  fantastyką często prowadzi punkty programu związane z Harrym Potterem, Igrzyskami Śmierci oraz kalambury. W komisji sędziowskiej „Złotych Toporów” zasiądzie po raz drugi.

Adrian „Puszek” Korab-Sokołowski

Erpegowiec od urodzenia a i nawet przed (podobno na usg objawił się, jako k20).
Fantastyką zaraziła go najbliższa rodzina i tak już jest do dziś.
Pierwszą sesje grał w wieku 8 lat (ah dedeki) a później jakoś szlo przez lata bawiąc się w storytelle i obracając
się w świecie fantastyki komputerowej i książkowej. Na poważnie erpegami zajął się 8 lat temu i chwile później  wraz z grupą najbliższych przyjaciół powołał do życia Elysium do dziś zrzeszające najbardziej zatwardziałych  erpegowców.
Więcej prowadzi niż gra, za cholerę nie potrafi prowadzić jedno-strzałów, w sesji szuka ciekawej
logicznej przygody, zabawy taktyką i rozbudowanych relacji między postaciami. W komisji sędziowskiej „Złotych Toporów” zasiądzie po raz drugi.

Anna Leman

Stowarzyszenie Topory

Z RPG związana od 12 lat, przegrała w tym czasie mnóstwo nocy i dni. Uważa, że to jeden z lepszych sposobów na sprawdzanie wolnego czasu. Lubi mistrzów gry którzy są niesztampowi i pełni pomysłów oraz otwarci na pomysły swoich graczy. Jako matematyk czasem jest tym graczem który zadaje niewygodne pytania i szuka logiki nie tam gdzie MG by sobie tego życzył… Ale oprócz tego czasem też dobrze gra ( parokrotnie w finale Złotych Toporów), więc bilans wychodzi dodatni. Prywatnie żona żona mistrza gry, z którym od 4 lat próbują przejść quest pt rodzicielstwo, co jednak często okazuje się trudniejsze niż zrozumienie mechaniki Kryształów Czasu…

 

Złote Topory będzie sędziować po raz czwarty. 
 

Konrad „K8” Kaczmarek

 

Stowarzyszenie Topory

Założyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Topory. Pomysłodawca wielu inicjatyw stowarzyszenia m.in. festiwalu Noce Filmowe z Fantastyką. Zaangażowany w organizację wszystkich edycji konwentu Toporiada. Grami fabularnymi fascynuje się od dwudziestu jeden lat, preferując przede wszystkim systemy fantasy (Earthdawn, Warhammer, Monastyr) oraz wszelkiego rodzaju storytelling. W RPG najbardziej ceni sobie swobodę kreacji postaci oraz elastyczność MG. Od 2009 roku sześciokrotnie w finale konkursu „Złote Topory” w kategorii Najlepszy Gracz, trzykrotny zwycięzca tej kategorii (2006, 2011, 2017).  Przewodniczący komisji sędziowskiej Złotych Toporów 2014 oraz sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów 2014. Rolę sędziego ZT będzie odgrywał po raz trzeci.