Sędziowie XIII Edycji Konkursu „Złote Topory”

Hubert „Jankoś” Jankowski

Stowarzyszenie Topory – przewodniczący komisji

Z wykształcenia historyk-mediewista, od ponad dwudziestu lat zafascynowany szeroko pojętą fantastyką, a przede wszystkim grami fabularnymi.
Częściej prowadzi niż gra, zwłaszcza Zew Cthulhu, Monastyr i Earthdawna.
Założyciel i prezes Stowarzyszenia Topory.
Koordynator ośmiu edycji konwentu Toporiada oraz pierwszej edycji konwentu Orichalcum.
Pomysłodawca oraz sędzia odbywającego się na Toporiadzie konkursu na najlepszego gracza i najlepszego MG „Złote Topory”.
Sędziował również w konkursie „Złote Kości” i Pucharze Mistrza Mistrzów. Mistrz Gry w konkursie GRAMY.
Koordynował blok RPG na takich konwentach jak Porytkon, Warkon czy SkierCon.
Na wielu imprezach twórca punktów programu dotyczących głównie Monastyru, Earthdawna, a także konkursów narracyjnych.

Monika „Mruczek” Iwańska

Stowarzyszenie Topory

Ukończyła szkołę o kierunku informatycznym, zawodowo zapalona instruktorka Zumba Fitness. Ze Stowarzyszeniem po raz pierwszy miała styczność 5 lata temu i to właśnie wtedy poznała Klub Miłośników Gier i Fantastyki, którego obecnie jest Kierownikiem.
W Klubie organizuje dni tematyczne oraz akcje dla dzieci i młodzieży: Ferie z Toporami Wakacje z Toporami. Koordynatorka kilku edycji Rawskich Dni z RPG oraz współorganizatorka i sędzia konkursu na najlepszego początkującego gracza i początkującego  MG – „Srebrne Topory”. Za zaangażowanie w pracę Stowarzyszenia nagrodzone tytułem Über pro Topór(2016) i pro Topór(2018). Nominowana w plebiscycie „Kobieta Głosu 2018. Miłośniczka storytellingów i Earthdawna, gdyby mogła w tym momencie grałaby codziennie bez przerwy a Mistrzowie Gry mają już problem z brakiem przygód dla Niej. Na konwentach i innych eventach związanych z  fantastyką często prowadzi punkty programu związane z Harrym Potterem, Igrzyskami Śmierci oraz kalambury. W komisji sędziowskiej „Złotych Toporów” zasiądzie po raz drugi.

Adrian „Puszek” Korab-Sokołowski

Erpegowiec od urodzenia a i nawet przed (podobno na usg objawił się, jako k20).
Fantastyką zaraziła go najbliższa rodzina i tak już jest do dziś.
Pierwszą sesje grał w wieku 8 lat (ah dedeki) a później jakoś szlo przez lata bawiąc się w storytelle i obracając
się w świecie fantastyki komputerowej i książkowej. Na poważnie erpegami zajął się 8 lat temu i chwile później  wraz z grupą najbliższych przyjaciół powołał do życia Elysium do dziś zrzeszające najbardziej zatwardziałych  erpegowców.
Więcej prowadzi niż gra, za cholerę nie potrafi prowadzić jedno-strzałów, w sesji szuka ciekawej
logicznej przygody, zabawy taktyką i rozbudowanych relacji między postaciami. W komisji sędziowskiej „Złotych Toporów” zasiądzie po raz drugi.

Anna Leman

Stowarzyszenie Topory

Z RPG związana od 12 lat, przegrała w tym czasie mnóstwo nocy i dni. Uważa, że to jeden z lepszych sposobów na sprawdzanie wolnego czasu. Lubi mistrzów gry którzy są niesztampowi i pełni pomysłów oraz otwarci na pomysły swoich graczy. Jako matematyk czasem jest tym graczem który zadaje niewygodne pytania i szuka logiki nie tam gdzie MG by sobie tego życzył… Ale oprócz tego czasem też dobrze gra ( parokrotnie w finale Złotych Toporów), więc bilans wychodzi dodatni. Prywatnie żona żona mistrza gry, z którym od 4 lat próbują przejść quest pt rodzicielstwo, co jednak często okazuje się trudniejsze niż zrozumienie mechaniki Kryształów Czasu…

 

Złote Topory będzie sędziować po raz czwarty. 
 

Konrad „K8” Kaczmarek

Stowarzyszenie Topory

Założyciel i członek zarządu Stowarzyszenia Topory. Pomysłodawca wielu inicjatyw stowarzyszenia m.in. festiwalu Noce Filmowe z Fantastyką. Zaangażowany w organizację wszystkich edycji konwentu Toporiada. Grami fabularnymi fascynuje się od dwudziestu jeden lat, preferując przede wszystkim systemy fantasy (Earthdawn, Warhammer, Monastyr) oraz wszelkiego rodzaju storytelling. W RPG najbardziej ceni sobie swobodę kreacji postaci oraz elastyczność MG. Od 2009 roku sześciokrotnie w finale konkursu „Złote Topory” w kategorii Najlepszy Gracz, trzykrotny zwycięzca tej kategorii (2006, 2011, 2017).  Przewodniczący komisji sędziowskiej Złotych Toporów 2014 oraz sędzia Pucharu Mistrza Mistrzów 2014. Rolę sędziego ZT będzie odgrywał po raz trzeci.

Rafał Pośnik 

Stowarzyszenie „Avangarda”

RPG -owiec z 24 letnim stażem, Członek Stowarzyszenia Avangarda.Silnie zaangażowany w środowisko RPG, etatowy mistrz gry na najważniejszych konwentach w Polsce. Swoją przygodę z RPG rozpoczął w świecie EarthDawna. Zwolennik Królowej Allachii”. Przedstawiciel szkoły Johna Wicka. Po latach grania w systemy Marka Rein Hagena został jego przyjacielem. Twórca Wampira nie miał wyboru. Niewątpliwie mistrz gry który uwielbia dobry horror. Prowadzi silnie emocjonalne sesje w systemach takich jak : Wampir Maskarada, Mroczne Wieki, Mag Przebudzenie i Wstąpienie, Changeling the Lost, Legenda 5 Kręgów ( pierwsza i piąta edycja), 7th Sea, Witcher. Dziecko twórczości Lovecrafta, Gaimana oraz Mignoli. Lubi pracować dla Imperium Zła. Ostatnio zajmuje się testowaniem gier, które jeszcze nie wyszły..

Jerzy „Greg” Nowak 

 Śląski Klub Fantastyki

Od wczesnej młodości fan gier fabularnych i fantastyki, którego ulubionym settingiem jest nieśmiertelny Planescape. Członek zarządu Śląskiego Klubu Fantastyki. Wielokrotny sędzia takich konkursów jak Złote Kości, Puchar Mistrza Mistrzów i Złote Topor